Fotot e dhunës/ Dy gra të plagosura: ”U goditën me shkop gome në shtyllën kurrizore”

Dy prej banoreve të zonës së Astirit ndodhen në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës në kryeqytet, për shkak se kanë mbetur të lënduara në protestë.
Sipas një tjetër banoreje, Marsela Lekli shashkat që janë hedhur nuk kanë qenë të tyret, por të personave që kanë qenë të inflirtuar në protestë dhe synonin provokimin e tyre.
Lekli tha për Fax News se njëra prej banoreve ka dëmtuar rëndë shtyllën kurrizore pas goditjes që ka marrë me shkop gome nga ana e policisë.
“Njëra prej zonjave ka dëmtuar rëndë shtyllën kurrizore, ndërsa zonja tjetër është në gjendje të rënduar, është duke marrë serume. Ne kemi qenë shumë pranë me njëra-tjetrën dhe forcat e policisë janë hedhur mbi to.
Njëra prej tyre është goditur nga pas me një shkop gome nga ana e policisë.Kapsollat janë hedhur nga persona të tjerë që kanë qenë në protestë, si të infiltruar, mund të bëjmë dot ne identifikimin e tyre pasi kanë qenë shumë persona në protestë.
Erdhën punonjës të shumtë të policisë edhe në spitalin ushatarak, po iu bënin dhe video policëve që u sollën në spital, ndërkohë që askush nuk u interesua për zonjat që janë plagosur rëndë. Policët ecnin me këmbët e veta, dhe nuk ishin të lënduar rëndë”, u shpreh Lekli.

dhuna2

dhuna1