5 vjet nga ndarja nga jeta/ Basha kujton Sokol Olldashin: La pas një shembull përjetësisht frymëzues

Ministri i Transportit Sokol Olldashi dhe kryetari i Bashkise se Tiranes Lulzim Basha, gjate nje koncerti festiv ne Pallatin e Kongreseve te organizuar nga Forumi Rinor i PD, me rastin e 21 vjetorit te rrezimit te bustit te ish diktatorit Enver Hoxha.

5 vite pas ndarjes nga jeta të Olldashit, kryetari i PD-së Lulzim Basha e ka kujtuar ish-kolegun e tij në qeverinë Berisha përmes një mesazhi të ndjerë në rrjetet sociale.
Në një mbrëmje si e sotmja me shi, në dalje të tunelit të Elbasanit në zonën e Krrabës, një aksident i rëndë rrugor i mori jetën ish-deputetit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi.
Sot, 5 vite pas ndarjes nga jeta të Olldashit, kryetari i PD, Lulzim Basha e ka kujtuar ish-kolegun e tij në qeverinë Berisha përmes një mesazhi të ndjerë në rrjetet sociale.
“Një mbrëmje si sot 5 vjet u nis me ngut drejt amëshimit Sokoli,i cili si pakkush jetoi përtej kohës së tij, më shpejt se koha e tij. Në jetën e tij të shkurtër preku shumë jetë, ndihmoi shumë ëndrra. La pas dashuri, kujtime të paharrueshme dhe një shembull përjetësisht frymëzues”, shkruan Basha.

5bf3329f2e797basha per olldashin