Denoncimi: Ardi Veliu anulloi provimin e komisareve pse nuk fituan militantët e PS

Anullimi i provimit të komisarëve nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Veliu është bërë pasi nuk fituan ata që ishin planifikuar që përpara provimit që të ishin në listën fituese.
Një nga konkurentët në këtë provim ka denoncuar pranë ish-kryeministrit Berisha ku ka ngritur edhe disa pyetje:
Ku u bazua ky vendim kur nuk kishte asnjë rast të kapur me kopje?
Si ka mundësi që është kopjuar kur provimi u kontrollua nga SHKB dhe standartet PAMEKA?
Si u shit teza kur ajo u hartua 1 orë para provimit?
Pse nuk është ndëshkuar asnjë nga ata që mbikqyrnin këtë provim?
Nga ana e tij Berisha e ka cilësuar si ‘horrlik’ anullimin e provimit duke thënë se arsyeja e vërtetë është fakti se nuk fituan narkomilitantët e Ardi Veliut.
Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha
Horrlliqet e anullimit te nje provimi. Denocohet Geron Veliu:
Anulloi provimin e komisareve se nuk fituan narkomilitantet!
Lexoni denoncimin e konkurentit dixhital. Sb
SKANDAL!
E VERTETA E TESTIMIT QE ANULLOI DREJTORI POLITIKAN I POLICISE SE SHTETIT…SOT U DHA URDHER I PA LIGJSHEM NGA DREJTORI I PERGJITHSHEM I POLICISE SE SHTETIT Z.ARDI VELIU ME QELLIM KUALIFIKIMIN E MILITANTEVE TE VETE PER TI GRADUAR NE POLICINE E SHTETIT.
E VERTETA ESHTE QE GJATE PROVIMIT NUK KISHTE KOPJE POR NUK FITUAN ATA QE DONTE VETE DREJTORI DHE MINISTRI.
AI NXITOI PER TE DALE SI PARTIZAN DHE E ANULLOI PROVIMIN ME PRETEKSTIN SE GJASME ESHTE KOPJUAR POR NUK KA NDESHKUAR ASNJE NGA ATA QE MBIKQYRNIN PROVIMIN.
LIND PYETJA…KU U BAZUA KY VENDIM KUR NUK KISHTE ASNJE RAST TE KAPUR ME KOPJE?SI KA MUNDESI QE U KOPJUA KUR TESTIMI U KONTROLLUA NGA SHKB DHE STANDARTET PAMEKA SI DHE SHUME FAKTORE TE TJERE TE DREJTORISE SE PERGJITHSHME,DHE KUSH E KA FAJIN PER KETE?
PER ATA QE PRETENDOJNE QE U SHIT TEZA…SI U SHIT TEZA KUR AJO U FORMULUA NGA ORA 4.00 DERI NE 8.00 TE DITES SE PROVIMIT DHE PROVIMI FILLOI NE OREN 9.00? PO TE FITONI LISTAT E ATYRE QE NUK KANE FITUAR DO VERENI MIQTE E ATYRE NE PUSHTET DHE ATA TE CILET ME TE VERTETE PERPIQEN DHE STUDIOJNE PRETENDOHET SE KANE KOPJUAR VETEM SEPSE NUK FITUAN ATA TE CILET ISHIN PLANIFIKUAR QE PARA PROVIMIT SE DO TE FITONIN.
KJO ESHTE PADREJTESI.KY ESHTE SKANDAL!!!!JU LUTEM TE INTERESOHENI TE INVESTIGONI DHE TE NXIRNI TE VERTETEN QE KETA QE JANE NE PUSHTET DUAN TA FSHEHIN.BENI DICKA.