“Po po, shpellarë jemi të gjithë ne që e votuam këtë kryetar Bashkie”!, reagimi i fortë i ish-ministrit

Ish-ministri, Veliajt: Po shpellarë jemi ne që të votuam, nëse të votojmë sërish atëherë …
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas deklaratës së bërë nga kryetari i bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, i cili i quajti shpellarë qytetarët që protestojnë për shtëpitë e tyre.
Me anë të një postimi në Facebook, Manjani shkruan se Veliaj ka të drejtë kur i quan shpellarë ata të cilët votuan që ai të shpallet kryetar bashkie, madje do të ketë edhe më shumë të drejtë nëse e votojnë sërish.
Postimi i Manjanit
Po po, shpellarë jemi të gjithë ne që e votuam këtë kryetar Bashkie!
Ka shumë të drejtë!
Do ketë të drejtë edhe më shumë po e votuam prap.
Vasili, Ramës dhe Veliajt: Jeni fryrë si gjela, por do përfundoni si …
Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, ka reaguar ashpër pas deklaratave të bëra sot nga kryebashkiaku i Tiranës Erjon Veliaj, i cili i quajti protestuesit shpellarë.
Në postimin e tij në Facebook, Vasili e quan Ramën dhe Veliaj si gjela të fryrë të cilët do të përfundojnë si të gjithë hajdutët që kanë vjedhur shqiptarët.
Postimi i Vasilit
Jane fryre si gjela dhe kane perfunduar si jashteqitje.
Kafshet hajdute te pushtetit kane surrat dhe i quajne qytetaret shpellare,se kerkojne hakun e tyre demshperblimin pasi duan tju prishin shtepite djersen e gjakun e jetes se tyre.
Keto kafshe hajdute do te kene nje fund te hidhur si te gjithe legenat qe ka pare ky vend qe jane fryre si gjela dhe kane perfunduar si jashteqitje.