Ballina Aktualitet Denoncohet skandali: Tenderin e fiton babai i drejtorit të Ujësjellësit, paratë ndahen...

Denoncohet skandali: Tenderin e fiton babai i drejtorit të Ujësjellësit, paratë ndahen mes tyre dhe Gjushit

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili denoncon punimet e ujësjellësit në Durrësit.
Në mesazhin e publikuar, qytetari shkruan se kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako i ka kaluar punimet e ujësjellësit për shtrimin e tubave, firmës “Adriatik”, në pronësi të babait të drejtorit të ujësjellësit Durrës.
Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha
Babai i lumtur!
Ja si ndahen parate midis djalit, babait fatlum dhe famozit Gjush! sb
Mirmbrema zoti Berisha, ne Durres po behen punime ujsjellsi per shtrimin e tubave nga Patoku i Lacit ne Durres. Tenderin e ka marre firma Adriatik ne pronesi te babait te drejtorit te ujsjellsit te Durresit me bekim te Vangjushit. Na myten ne taksa, ke fatura ujit 18 mije leke, taksa vetem per ata.

Exit mobile version