Revolta/ Rama tmerrohet në Lezhë nga të rinjtë

Kryeministri Rama është pritur me protesta dhe pankarta nga të rinjtë edhe në Lezhë, ashtu si në çdo qytete të Shqipërisë.
Sot para nisjes së aktivitetit me regji të kryeministrit Edi Rama në Lezhë, me qindra të rinj lezhjanë me pankarta në duar ku e etiketonin Ramën si Hamzai i Shqipërisë, kanë bllokuar rrugët e qytetit.
Është dashur ndërhyrja e forcave të shumta të policisë për të ndalur të rinjtë lezhjanë.
Lidhur me këtë protestë ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili e quan protestën e të rinjve një tmerr për Edi Ramën.
Ja çfarë shkruan ish-kryeministri:
Të rinjtë e Lezhës e tmerruan Kallam Dështakun. Ju lumtë! sb

l2

l