Reagimi i fortë i Vasilit ndaj Ramës: Kryeministri derdimen e konsideron Kushtetutën PPP

Kreyeministri Edi Rama, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku eshte diskutuar projektligji per autoritetet e drejtimit dhe komandimit ne Forca e Armatosura te Shqiperise./r/n/r/nPrime Minister Edi Rama, speaks during a parliamentary session.

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka akuzuar kreun e qeverisë Edi Rama se po keqpërdor Kushtetutën.
‘Apo e konsideron kushtetuten PPP (koncesionin) e radhës që e gris,e shqyen dhe e bën si të dojë vetë.
Apo do bëjë po vetë edhe Gjykatën Kushtetuese?
Po kur zgjodhi me 69 vota Arta Markun e harroi kushtetuten?”, shkruan drejtuesi i lartë i LSI në një shenim në rrjetet sociale.
Postimi i plotë i Vasilit në Facebook
Kryeministri, qe e di kushtetuten PPP (koncesion).
Kryeministri foli dje ne parlament ne emer te kushtetutes, kuptohet aq sa ja pret atij si shkellepak, per keto pune.
I dha medemek kohe presidentit qe te reflektonte?!
Po ku e gjeti kete kohe kushtetuese ky derdimen qe e jep dhe e merr?!
Apo e konsideron kushtetuten PPP (koncesionin) e radhes qe e gris,e shqyen dhe e ben si te doje vete.
Apo do beje po vete edhe Gjykaten Kushtetuese?
Po kur zgjodhi me 69 vota Arta Markun e harroi kushtetuten?
Po pse e harroi ky kushtetuten,kur i beri thirrje policise te hidhte uniformen e te bente vota per te,apo kur bente prokurorin paralel per audiopergjimin e Agron Xhafes??
Ky po flet gjoja edhe ne emer te votave qe gjoja paska fituar.
Po cilave vota ?
Atyre qe keshilli i Europes deklaroi se mbi 20% ishin blere.Apo te atyre votave qe i ka grabitur me kriminele, qe kane dale sheshit nga pergjimet e prokurorise.
Ky kryeminister ka lidhje me kushtetuten aq sa nje grope septike me nje salle operacioni.