Skandali tjetër, prokurorja Prenga e Braho i çojnë dosjen në zyrë Dakos, po fshijnë provat

Mesa duket e gjithë administrata shtetërore është e angazhuar të zhdukë provat për kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako, emri i të cilit doli në përgjimet e Dosjes 339.
Një qytetar nga Durrësi ka denoncuar tek ish-kryeministri Sali Berisha, se mbrëmjen e kaluar prokurorja Donika Prela dhe deputetit socialist Spartak Braho, kanë dalë nga zyra e Vangjush Dakos të shoqëruar nga ky i fundit.
Ja çfarë shkruan ish-kryeministri në Facebook:
Ky është hetimi i Gjushit. Baba Taku dhe ndrikull Prenga avoketërit e tij! sb
“Zoti Berisha ne bashkine e durresit mbrame rreth ores 11:25 kan hy ne bashkin e DR dy prokurore nje nga pk ishte donika prenga prokurore e Dr kane dal me vangjushin rreth ores 12:04
Dhe ishe dhe sparthak braho kur dolen nga bashkia.”