Rama, në panik në shfaqjen publike në Divjakë, asnjë fjalë për Xhafën!

Kryeministri Edi Rama ësjhtë shaqur në publik pak orë pas “dorëheqjes” së Xhafës nga Ministër i Brendshëm.
Në një fjalim 1 orësh me gratë dhe vajza në Divjakë të Lushnjës, Rama dukej se ishte në panik dhe i terrorizuar, pasi në çdo fjalë që fliste i dridheshin buzët dhe të gjitha gjymtyrët. Ai nuk e ka përmendur asnjëherë Xhafajn, ndërkohë që ikja e tij nga detyra ka shkaktuar një tërmet të vërtetë politik në vend.
Opozita po kërkon tashmë largimin e vetë Edi Ramës nga detyra e kryeministrit ndërkohë që janë shtuar zërat sipas të cilëve Rama e shiti Fatmir Xhafajn për të shpëtuar kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako.
Gjatë takimit të sotëm në Divjakë, Rama ka folur vetëm për ligjin e miratuar së fundi nga Parlamenti për lojrat e fatit.

auto Rama lushnje1540633329