Ballina Politikë Rama, koka e oktapodit, bën ministër ‘këshilltarin’ që s’foli për radarët e...

Rama, koka e oktapodit, bën ministër ‘këshilltarin’ që s’foli për radarët e vënë në shërbim të krimit

Analisti Dritan Kaba në një reagim pas ikjes nga detyra të ministrit të brendshëm, shkruan se cdo ministër që vendoset në krye të këtij dikasteri ka bërë pakt me krimin e organizuar. Kaba thotë se koka e oktapodit është Kryeministri Edi Rama.
Ai ka sulmuar edhe propozimin e ri të Ramës për ministrër, Sandër Lleshin, ose “këshilltarin” që nuk foli asnjë fjalë për radarët që u vendosën në shërbim të krimit të organizuar.
Reagimi i plotë i Dritan Kabës
KRIMI NDERRON EMRAT, POR JO QELLIMIN
KOKA E OKTAPODIT ESHTE NE VEND , AI QUHET EDI RAMA!
Kembim i panevojshem per te ndalur vrullin e oppzites. Çdo minister qe vendoset ka bere pakt me krimin e organizuar. Kjo eshte e qarte derisa e emeron shefi i krimit te organizuar.
Asnje alibi per kete figure qe 5 vite ka qene pjese e kabinetit te se keqes. 5 vite qe i ka sherbyer me zell ideatorit te kanabizimit te vendit. Dhenies me koncension shkollat e mesme dhe 9 vjeçare. Ky “keshilltar” qe nuk foli nje fjale per skandalin e radareve qe u vendosen ne sherbim te krimit te organizuar. Çdo emer eshte pasues e mbulues i ushtareve te krimit ne ate ministri.

Exit mobile version