Berisha pas largimit të Xhafës: Janë në agoni, askush nuk e shpëton “Noriegën” nga fundi me revoltë

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas largimit nga detyra të ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj.
Berisha shkruan se Edi Rama e shiti Fatmir Xhafajn për të shpërtuar Vangjush Dakon, ndërkohë që e konsideron kryeministrin si kreun e mafias shtetërore më të rrezikshme të Europës.
Edvini, kreu i meduzes, mafies shteterore me te rrezikshme te Europes, shiti Xhafen per te shpetuar Gjushin dhe lekuren e tij!
Te dashur miq, pas nje beteje te furishme, opozita shqiptare ia doli ti jape nje goditje te merituar familjes mafioze Xhafaj, Agron/Geroni ne burg dhe aty e ka vendin Fatzi Xhafa, njeru qe futi ne polici te gjitha metodat e punes te mafies se policise sekrete hoxhiste per te mbrojtur lekuren dhe karrigen e tij.
Ne nje aspekt opozita ia doli. Por shtylla kryesore e botes se mafies, krimit te organizuar, korrupsionit, kreu i meduzes ne Shqiperi eshte Edvin Kristaq Rama, i cili ne nje moment kritik per veten e tij sakrifikoi Xhafen per Gjushin dhe vendosi ne krye te ministrise nje vasal te tij.
Kakistokracia e Shqiperise eshte ne agoni. Asgje, asnje vasal as dhe paterice nuk shpeton Noriegen nga verdikti i afert i revoltes popullore. sb