Blerja e votave, Vasili: Rama nuk ndahet dot nga hajdutllëku si gungaçi nga gunga

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili shprehet se, nuk ka më nevojë për përgjime të tjerë pasi dihet nga të gjithë shqiptarët që Edi Rama është hajduti i zgjedhjeve.
Sipas tij, Ramës nuk i ndahet hajdutlliku njëlloj si gungaçit gunga.
Postimi i Vasilit
Kryeminister i pandare nga hajdutlleku ashtu si gungaçi nga gunga.
S’ka nevoje as per pergjime te tjera dhe as per fakte te tjera per te provuar se ç’batak e ka pjelle kete kryeminister.
Hajdutlleku i zgjedhjeve u vulos. Batakçinjte qofshin shkurtabiqer apo palloshe te gjate, njelloj hajduter jane dhe sa do qe te lehin lodhen kot, edhe shqiptari me i fundit e ka top ne mendje, qe jane thjesht hajdute votash.
Ky kryeminister nuk ndahet dot nga hajdutlleku ashtu si gungaçi nga gunga.

dako