Si Avdylajt i grabitën lokalin qytetarit me ndihmën e Dakos dhe pronat nga Pista në det e hotelet në plazh

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili ka renditur pronat e familjes Avdyli, një pjesë e të cilave janë marrë me ndërhyrjet e kreut të Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako.
Qytetari flet për lokalë, pistë në det, hotele në plazh etj.
Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha
Njihuni me disa nga pronat e perandorise te Avdylve dhe Gjushit te tyre!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
Te degjova me endje, te kam idhull, persa i perket Abdylajve, e un kam lokalin afer Jasin Abdylit qe ka bere pisten ne det me dhun lokalin e ka te veten perball universitetit, ka nje hotel gjigand ne plazh hekurudha me emrin e hotelit Gjermanija, dhe me e tmerrshme qe kan marr me dhun para 6muajsh me ane te Dakos nje lokal mbrapa pallatit kultures ka nxjerr me forc burre e grua me emrin Florinda dhe Gezim qe e kishin kete lokal, dhe koka kryesore qe e din gjith Durrsi qe i ndihmon me prona eshte Gjushi, keto qe po ti shkruaj verifikoji,ka ndermend ta zgjeroj akoma lokalin ne det, e thot me bindje, rrespekte Doktore, nga Durrsi.

arrestim 2