Parlamenti vdiq, rroftë mejhania!

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me tone të ashpra ndaj zhvillimeve të sotme në Parlament, që lidhen me dekretin e Presidentit Meta për Teatrin Kombëtar.
Ai shkruan se hajdutët qeveritarë dhe bashkiakë, “që të vjedhin Teatrin, po e kthejnë Kuvendin në mejhane”.
Postimi i plotë i Vasilitauto auto auto Petrit Vasili149380187815138576271519989125
Kthejne parlamentin ne mejhane,qe te vjedhin Teatrin.
Kuvendi i Shqiperise u kthye perfundimisht ne mejhane.
Dekreti i Presidentit per Teatrin u shqyrtua ne komisionin perkates ne ora 10 dhe e fusin ne seance plenare pas nje ore,ne 11.00.
Edhe flasin per parlament keta mejhanexhinj vrimash.
Hajdutet qeveritare,bashkiake e gjithe ç’jane u dhane urdher dhe keta e perdhosen parlamentin qe vjedhja e teatrit te mos vonohet asnje sekonde.
Parlamenti vdiq… rrofte mejhania!