Me paterica dhe me makinë 120 mijë euro, si u paraqit në Kuvend Rrahmani i Ramës (Foto)

Deputeti i Fushë-Krujës, Rrahman Rraja, babai i Rexhep Rrajës që ndodhet në burg për përdhunim, pas aksidentit që pësoi para pak ditësh në Itali është shfaqur në Kuvend me paterica vetëm e vetëm që të votojë mbylljen e lojërave të fatit dhe rrëzimin e dekretit të Metës për ligjin e Teatrit.
Ditët e fundit debati në politikë ishte fokusuar në këto dy çështje dhe siç dihet më herët, Rama u kishte dhënë urdhër të gjithë deputetëve që të mos mungonte asnjë në ditën e votimit.
Siç duket në fotot e mëposhtme Rraja shkuar në Kuvend me një makinë Audi A8 L, prodhim i viti 2015 që sipas një kërkimi të thjeshtë, rezulton se kushton 120 mijë euro. Fotot e deputetit teksa zbret nga makina dhe shkon në Kuvend i ka shkrepur fotografi Agim Rama.

rrr

rr34

rr3