Basha: Rama dhe Xhafa, garantët e krimit në qeveri, ‘Dosja 339’ nuk preket

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar me një shenim në rrjetet sociale pas aksionit policor të ditëve të fundit.
“Nuk ka luftë kundër krimit por shkatërrim hetimesh me Ramën dhe Xhafën, garantët e krimit në qeveri”, shkruan Basha duke folur gjithashtu për dosjen 339 të Vangjush Dakos dhe eksponentëve të tejrë të krimit që janë të lirë.
Postimi i plotë i Bashës në Twiter
3 ditë pas aksionit policor, Vangjush Dako,peshku i madh i dosjes hetimore 339 vazhdon të jetë i lirë,njëlloj si bosët e krimit nga Admir Hoxha tek Klement Balili dhe Lul Berisha.
Nuk ka luftë kundër krimit por shkatërrim hetimesh me Ramën dhe Xhafën, garantët e krimit në qeveri.

rama