Zbulohet skandali: Çfarë bënte Rama në Monte Carlo me Dakon dhe Fugën në Prill 2018

Nenkryetatri i Partisë Demokratike, Edi Paloka në një postim në Facebook ka sjellë arsyet se pse nuk preken nga policia edhe Gjushi, Tahiri, Balla, Ahmetaj, Gjiknuri apo ndonje tjeter.
Ai në shenimin e tij në faqen në rrjetin social, ka shtruar edhe nje pyetje për politiken por në mënyrë të veçantëe për kreun e qeverisë.
“Çfarë bënin në Prill 2018, Edvin Rama, Vangjush Dako dhe Endri Fuga në aktivitetin vjetor të Yacht Club në Hotel Fairmont në Monte Carlo?
Me çfarë statusi ishin këta, në takimin vjetor të njerit prej klubeve private më eksluzive te globit (anëtarët e të cilit janë milionerë dhe miliarderë) në një nga hotelet e cilësuara si “ekstremisht luksoz” të një qyteti ekstremisht të shtrenjte si Monte Carlo?
Postimi i plotë i Palokës në Facebook
Dikush me pyeti se, pse Rama nuk e shet dhe Gjushin siç ben me te tjeret kur i cenohet interesi i tij.
Arsyeja kryesore eshte se Gjushi, Tahiri, Balla, Ahmetaj, Gjiknuri e ca te tjere, jane personazhet qe kane kryer dhe kryejne punet e pista per Ramen. Ata jane jo vetem nderlidhesit kryesore te Rames me krimin po dhe me milionat e parave. E per me teper, per shkak te kesaj lidhjeje, ata mbajne te gjithe skelete te Rames ne sirtaret e tyre.
Po mbase ju a shpjegon shqiptareve ky qe ja nxjerr koken Rama sa here eshte ne siklet, Fuga.
Pak kohe me pare ky komsomolasi “modern”, qe administron tregun e mediave per shefin e tij, deklaronte se “te thuash qe Rames i pelqejne parate dhe luksi eshte cmenduri”…?
Cfare benin ne prill 2018 ,Edvin Rama, Vangjush Dako dhe Endri Fuga ne aktivitetin vjetor te Yacht Club ne Hotel Fairmont ne Monte Carlo?
Me cfare statusi ishin keta, ne takimin vjetor te njerit prej klubeve private me eksluzive te globit (antaret e te cilit jane milionere dhe miliarder) ne nje nga hotelet e cilesuara si “ekstremisht luksoz” te nje qyteti ekstremisht te shtrenjte si Monte Carlo?
Mos nxitoni te bertisni “shpifje” se ka edhe me…