Ky shtet është më i zi se ai përpara viteve ‘90, por fundi është i njëjtë, i tmerrshëm dhe shumë i afërt!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasilli ka komentuar procedimin penal të kreut të PD-së, Lulzim Basha. Për Vasilin Prokuroria është shndërruar në një vegël e mirëfilltë e Ramës për të mbuluar vjedhjet që bën kabineti i tij qeveritar.
Kreu i Grupit Parlamentar i LSI-së thekson se ky shtet është më i zi dhe tradhëtar se ai i para viteve 90′.
“Ky eshte shtet i zi, tradhetar dhe hajdut dhe me i zi se ai para viteve 90′, por fundi eshte i njejti. Ky shtet i zi i Rilindjes eshte ne syte e te gjitheve te gjitheve, shtet tradhetar, qe mbyll gojen dhe hajdut e i kriminalizuar deri ne qelize. Prokurori qe mbyll çdo poshtersi te kryeministrit edhe per faje qe si pranon boterisht. Shtet qe jua shet, si tradhetaret me te zinj, vendin te huajve me det e toke e me ç’tu ndodhet. Shtet qe procedon kryetarin e opozites dhe mbyll cdo proces te kryeministrit. Prokurori qe i sherben per te asgjesuar “grupet armiqesore brenda partise”, shkruan Vasili.
Postimi i Petrit Vasilit
Ky eshte shtet i zi, tradhetar dhe hajdut dhe me i zi se ai para viteve 90′, por fundi eshte i njejti. Ky shtet i zi i Rilindjes eshte ne syte e te gjitheve te gjitheve,shtet tradhetar,qe mbyll gojen dhe hajdut e i kriminalizuar deri ne qelize. Prokurori qe mbyll cdo poshtersi te kryeministrit edhe per faje qe si pranon boterisht.
Shtet qe jua shet, si tradhetaret me te zinj, vendin te huajve me det e toke e me ç’tu ndodhet. Shtet qe procedon kryetarin e opozites dhe mbyll cdo proces te kryeministrit.
Prokurori qe i sherben per te asgjesuar “grupet armiqesore brenda partise”.
Shtet qe denon nje keshilltar opozitar se denoncon mashtrimin dhe premtimet mashtruese publike te nje genjeshtari te pacipe ne krye te bashkise. Shtet qe rremben e dhunon studentet se i thone kryeministrit hapur qe po i plackit me taksat. Shtet i mbushur me kusare e grabitqare qe kane dale sheshit dhe si hiejenat po shqyejne njeri tjetrin. Ky shtet eshte edhe me i zi se ai perpara viteve ‘90, por fundi eshte i njejte, njesoj i tmerrshem dhe shume i afert… dhe i pashmangshem.