Rraca e ndyrë e mohuesve…

Adriatik R.DOSTI

E shikoni kete koke-shinukun e kaptine pa formen ne foton e meposhteme?
….E pra ky me bind mua 120 perqind se disa njerez te llojit te tij nuk e kane prejardhjen e tyre nga Niandertali e as thjesht nga Majmuni por saktesisht nga Orangutangu ose nga Gorilla – Shimpaze…
A e pate se si rrinte ne studion e Urjahipit Feqezi…si i dhjere ne breke…dylle i verdhe, goja i ikte shtrember, syte i cakerroheshin e trurin e kish fiksuar vetem tek te njejtat pergjigje….jo nuk jam une…jo nuk kam qene une…jo nuk e kam bere une…jo nuk i njoh keta une..jo nuk kam asnje lidhje me keto qe me thoni e me akuzoni…. etj etj…
Po kush priste qe ti pohoje ti o fshatari pervers i Cermenikes,..o bastard i koheve te mbrapshta qe jeton ai vend e ai popull fale teje e Ulsiut me shoke…fale psikopatit tend kryeminister e kriminelit te 2 prillit sot ne krye te Parlamentit tuaj mbushur me bandite e kriminele….
Jo thoshte pa piken e turpit e te pergjegjesise morale …nuk jam une ne kete fotografi me keta bandite, kriminele e drogmene me ka bere foto-montazh Saliu…
Po ketu …ne video i thosh Faqeziu ,,,edhe ketu nuk je ti?
Jo..as aty nuk jam une ..serisht fajin e ka Saliu me Lulin.. se ata cfare s’bejne per te prishur imazhin tim…
Uuuuu pika kur ke mesuar edhe ti katundari koke kater qoshesh ,,,fjalen imazh…u shofte kjo fjale nga fjalori kur ke imazh edhe ti qe vjen akoma era Cjap e Dhi…
Jo thoshte nuk kam udhetuar me Carter…dhe personin qe mund te kete qene ne te njejtin aeroplan me mua nuk e njihja hic dhe per te kaluaren e tij kriminale nuk dija gje fare…

Jo…s’kam qene ne komisariatin e Fushe Krujes une dhe s’kam kercenuar njeri me arme dhe s’jam fare ne kamera… keto i sajojne ”dezertoret”si puna e atij Nuhut… dhe qytetari Dixhital…thoshte ne vijim kaptin -matarja i Cermenikes…
Morepo jane jo nje por 57 udhetime te tuat me bandite e gangstera …jane jo nje por disa foto te tuart me ta.,,eshte jo nje por disa video te tuat po me kete lloj ”rrace” te fortesh tuajen ….njcuk- njcuk mermeriste Taua..s’jane te verteta jane Shpifje…ndaj i kam kallzuar ne Prokurori te tere…Saliun, Lulin, Salianjin, Basriun J.Olldashin, Babalen , Alizotin, Nuhun etj etj…
Ore po si ka mundesi qe kudo je ti…ja priste Faqeziu….e pra ku ta di une pergjigjej i menderosur koke e kembe koke pa forma…Tao…..
Ok …dhe tani per TY e sojin, xhinsin e rracen tende e tuajen perverse e antinjerezore une kam ca fakte kokeforta ..dhe nese te duken edhe keto Shpifje,,,mos me kurse me kallzo edhe mua ne Prokurori dhe po e fitove Gjyqin me mua merr ca dollare prej kendej ku jetoj une ne USA…se vendin tim aty…Tiranen ma keni zene TI, Gramozi, Ulsiu , Spiropali e sorollopi juaj pa fund e krye i fshatareve injorante e ere perc…….dhe me ato para rindertoje nga e para Kasollen e Nene Zyrase tende ne Galigat te Librazhdit…qe neser te mos therni serisht Dhine e vetme per partizanet e te lini pa qumesht tufen e vocerrakeve te uritur..ok…
A ishit ju qe mohuat gjakun tuaj dhe e vrate ate pabesisht e me se shumti pas shpine gjate se ashtuquajtures Lufte N-Cl…?
A ishit ju qe mohuat, tradhetuat dhe e shitet Kosoven tek serbi 7 dekada e kusur me pare ?
A ishit ju qe e mohuat ne menyren me te ndyre kapitulluese gjakun e Camerise martire?
A ishit ju qe mohuat Zotin dhe i vute dinamitin kulteve fetare dhe i shkuat ne plumb e ne litar sherbestaret e Perendise?
A ishte Babai juaj shpirteror Enveri qe mohoi deri edhe Babane e tij fiziollogjik teksa Xhaxhait te tij Cenos i therriti Baba derisa qe gjalle e Babait te tij ..xha Halilit kurre s’ja zuri emrin ne goje?
A ishit e jeni po ju qe deklaroni publikisht se me shume doni Partine se sa Shqiperine duke mohuar harbuterisht Atdheun e Kombin tuaj?

A eshte Kryeministri yt i sotem qe deri dje arriti e mohoj edhe femijen e tij dhe akuzoi ish bashkeshorten e tij te nderuar e te respektuar…se femijen e kishte me te jatin e tij e jo me te ?
A jeni po ju qe po e mesoni Xhisielen e brezin e saj qe edhe pse perdhunohen e ju fiken cigaret neper trup, edhe pse rrihen brutalisht e perdhosen gjithandej…nga ca femije – monstra ….Deputetesh tuaj ….. te dalin e te thone te kunderten…jooo ne jemi vetperdhunuar e veterrahur…vete-keqtrajtuar etj etj dhe kriminelet jemi ne ndersa ATA [ pra JU ] jeni engjejt e pa fajshem qe ju biem kot me qafe…?
A jeni po ju qe e ”harruat” ne burg P.Arbnorin me shoke ..dhe te nesermen pa pike turpi e fytyre njerezore …kerkuat te fshini nga faqja e dheut historine makabre shqiptare tek nxituat ti benit nje Bust ..e madje guxuat ti shpini edhe Lule si nderim te xhelatit mbi viktimen?
A ishit e jeni po ju qe burgjet e kampet e tmerreshme te komunizmit tuaj barbar ..po i mohoni e po kerkoni t’ju a servirni shqiptareve e botes si Kampe Pushimi permes Xhufeve e Aroneve tuaj te neveritshem ?
A ishit e jeni po ju qe keni 74 vjet me radhe qe nuk beni be e nuk betoheni kurre per nderin e moralin njerezor, familjen , flamurin a kombin por vetem betoheni e zotoheni per Ideal te Partise e per Koke te Komandantit?
A ishit e jeni po ju qe dje dhe sot mohuat Babe e Nene, moter e vella, grua e femije , kusherinj , fare e fis….krushqi e komshinj…..vetem e vetem per te ruajtur te paster Biografine tuaj.. vetem e vetem se i kishit dhene besen Partise e Komandantit..vetem e vetem per nje vend pune ne shtetin tuaj te Diktaturese se Proletariatit…etj etj…
A ishit ju qe i kalbet neper burgje njerezit e gjakut tuaj duke i spiunuar e duke i bere Lanet…e mbi ta vute Partine dhe Enverin e teksa Dolline e pare edhe kur martonit femijet tuaj nuk e ngrinit per ata qe i kishin bere koken Djalit apo Vajzes…por per Partine e Komandantin?

A ishit ju qe mohuat Atdheun tuaj tek u ngjizet si muti pas kepuces pas Internacionalizmit proletar ?
A ishit ju qe si te lindur te pa bese i prete ne bese shqiptaret e Shqiperine si askush tjeter me pare ne historine e tyre kombetare tek i genjyet gjate luftes e pas saj duke i lene te vdisnin urie permes Tollonave tuaj famekeqinj…….. e po i mashtroni serisht edhe sot ne ”post-komunizmin” tuaj bastard?
A ishi po ju qe deri dje e shpallet Shqiperine si vendin e vetem Ateist ne Bote ..duke i mohuar nje nga te drejtat themelore dhe me elementare te njeriut,,,besimin fetar,,,e sot dilni e prisni me tapet te kuq e i puthni doren Papes se Vatikanit?
E pra ju i perkisni rraces me bastarde te pas epokese se gurit …rraces me anti-humane mbi Dhe…sepse ju nuk njihni as komb e atdhe, as bese e fe, as moral e karakter, as personalitet e dinjitet..ju jeni thjesht perbindesha me dy kembe e gabimisht me fytyre njeriu…
Ju jeni te lindur per te qene te pa fytyre ndaj dhe quheni rrace e pershtire e mohuesve perverse qe as skuqen e as zverdhen as nxihen e as zbardhen…
Ja pra…keta jeni JU more plehra …ju qe gjithe jeten keni hedhur Gurin e keni fshehur Doren …..ju qe te vrisni Naten e te qani Diten ….
Nje prej sherbestareve trima, te mencur , patriote e nacionaliste te flakte te Kombit tone z, M.Frasheri e ka percaktuar kaq bukur rracen e ideollogjine e rraces suaj tek thote sakte e qarte se,,,
….komunizmi me pare te merr mendjen e me pas edhe Shpirtin e gjithcka tjeter per te shnderruar nga Njeri ne Perbindesh…
O zot sa te drejte paske patur o i pavdekshmi Qazim Bej Mulleti tek i paske njohur kaq mire dekada e dekada me perpara sojin e xhinsin e tyre bastard..kur qysh atehere leshove piskamen tende te mencur paralajmeruese e brilante tek the se….
….kur katunari zdryp m’qytet …kombi osht m’rrezik…dhe tek shtove se jon Fare e keqe….fare Hislli…….
A.R.DOSTI