Ja pse Rama dhe Arta Marku duhet të ishin në burg

Jemi i vetmi shtet në Evropë, ku kryeministri bën edhe rolin e hetuesit, dhe të prokurorit dhe të gjykatësit. Pas deklaratave të mbrëmshme të kryeministrit Edi Rama se kishte parë videon e komisariatit të Fushë Krujës, dhe se Taulant Balla nuk paska qenë atë dinë në komisariat siç denoncon nënkomisar Emiliano Nuhu, ka reaguar edhe nënkryetari i PD, Edi Paloka.
Sipas Palokës mjaftojnë vetëm deklarata e bëra nga Ramna se ai i ka bërë ekspertizën zërit të Agron Xhafës, dhe se ka parë kamerat e komisariatit që sot ai sëbashku me prokuroren Arta Marku të futen në burg.
Postimi i nënkryetarit të PD, Edi Paloka në Facebook
Rama beri ekspertizen e zerit te Agron Geron Xhafajt dhe vendosi qe nuk ishte i tij.
Rama ka pare dhe kamerat e komisariatit te F.Krujes dhe vendosi qe Balla dhe Rraja nuk kane qene ne komisariat.
Rama dhe Arta Marku duhet te ishin ne burg vetem per kete, po nderkohe njeri eshte ne krye te qeverise e tjetra ne sherbim te tij ne krye te Prokurorise.

rama rraja1538212026