Plas në PS, Fino-Bushatit në Parlament: Pse qesh, je akuzuar nga PD për vjedhje votash

Një reagim jo miqësor ka ndodhur mes deputetit Fino dhe ministrit të Jashtëm, Bushati në seancën parlamentare të mazhorancës. Ndërsa në podium përfundoi fjalën denoncuese kundër Federatës Shqiptare të Futbollit, Braçe, deputeti Fino, i cili kandidoi përballë Armando Dukës dhe humbi në garën për kryetar të Federatës, është ngritur në këmbë duke duartrokitur fjalimin e Braçes. Kjo ka sjellë reagimin e Bushatit, i cili nga karrigia e tij e ka pritur me të qeshura reagimin e Finos. Pas këtij momenti Fino ka reaguar i revoltuar me Bushatit dhe i është drejtuar me akuza të forta: “Pse qesh, je akuzuar nga PD për blerje votash” I është drejtuar Fino, Bushatit gjë që ka sjellë me pas edhe ngrirjen e buzëqeshjes për Bushatin.
Bushati është akuzuar për vjedhje votash bashkë me bandën e Bajrëve në Shkodër. Vetë banditi Safet Bajri ka qenë në rolin e shoqëruesit të ministrit sipas dëshmive nga Shkodra në shumë takime elektorale.
Ajo që bën përshtypje është se tashmë janë të ndërgjegjësuar për vjedhjen e votave jo vetëm qytetarët shqiptarë, jo vetëm ndërkombëtarët, por edhe vetë deputetët e mazhorancës, të cilët e kosniderojnë këtë si pikë të dobët të ministrave të tyre.

Bushati pajisi me pasaportë diplomatike kreun e bandës Enver Bajri
Ish-Kryeministri Berisha publikoi para disa ditësh denoncimin e një qytetari dixhital, ku ky i fundit lëshon akuza në drejtim të ministrit Bushati. Sipas Berishës, Bushati ka pajisur me pasaporta diplomatike anëtarë të klanit ‘Bajri’.
Denoncimi i ish-Kryeministrit Berisha
Ditzi Bushati pajisi me pasaporta diplomatike anetare te klanit Bajri!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
Pershendetje Dr lidhur me banden Bajri qe policia u kujtue ti arrestoj jo kur kryenin krime por vetem kur opozita zbriti ne Shkoder dhe arriti ti tregoj lidhjet e tyre me qeverine,mga Edi Rama i cili darkonte dhe bente fushate ne lokalin e Bahri Bajrit tek Ditmir Bushati de Luan Harusha qe i mbanin para dhe mbrapa sa here vinin ne Shkoder.
Por po te informoje se me kryesori i tyre Enver Bajri shetit i lire neper bote sepse esht i i paisur me pasaport diplomtike nga Ditmir Bushati qysh ne qershor te vitit 2014.Perveç kesaj policia me porosi te prere nga siper po i cliron nga krimet e renda duke u ngarkuar atyre akuza qe sharke qe te dalin sa me shpejte te lire!

bajri pasaporte