Dokumenti/ Vegla e Ramës, Arta Marku e nxjerr Agron Xhafajn të padënuar ndonjëherë

Që prokurorja e përgjithshme Arta Marku është vënë në shërbim të Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt, kjo nuk është diçka e re, pasi ky fakt u konfirmua që me zgjedhjen e saj.
Por çdo ditë Arta Marku dhe vartësit e saj po konfirmojnë me fakte se janë thjeshtë në shërbim të Ramës për të mbyllur dosjet e skandaleve të qeverisë.
Rasti i tillë është edhe audio-përgjimi i skandalit të Agron-Geron Xhafajt.
Çudia e prokurorisë vazhdon edhe bëhet zyrtare në dosjen që ka dorëzuar në gjykatë për këtë skandal.
Në një prej faqeve të kësaj dosje thuhet se, ‘Agron Sezai Xhafaj është i padënuar’.
Ky është një fakt i gënjeshtërt publik pasi Agron-Geron Xhafaj pas daljes së audio-përgjimit iku me vrap në Itali, ku po vuan dënimin e dhënë nga gjykata italiane për trafik droge.
Më poshtë dokumenti i prokurorisë:

ddd