Prokuroria flet me gjuhën e Ramës, kërcënon në telefon deputetin e PD

Deputeti i PD për Fierin, Luan Baçi shkruan në një postim në Facebook se, një person nga Prokuroria e Fierit e ka marrë në telefon dhe me arrogancë e ka urdhëruar që të paraqitet në Prokuropria pa i thënë asnjë spjegim.
Pas emërimit të Arta Markut në krye të Prokurorisë së Përgjithshme nga Rama, të gjitha prokurortë janë kthyer në vegla të qeverisë duke luftuar opozitën dhe duke lënë të lirë kriminelët dhe njerëzit e afërt të qeveritarëve.
Postimi i deputetit Baçi në Facebook
Pak dite me pare me telefonuan, nga Prokuroria dhe me arrogancen qe i karakterizon, me urdhruan pa dhene asnje spjegim se duhet te paraqitesha ne prokurori,
I kerkova zoteris qe telefonoi se, kush qe arsyeja dhe ju kush jeni, pasi, nuk ju njoh.
Per 9 Qershorin me tha.
Sinqerisht nuk e di se çfar perfaqson kjo dt dhe ju zoteri i thashe, duhet te zbatoni ligjin, per te thirrur, se telefonata juaj me duket e teperuar ne kopetenca.
Nuk vonoi dhe ja ma derguan Urdherin.

Duan te na friksojne, te na mbyllin gojen, te na terrorizojne dhe a dini pse?
Çfare ka ndodhur ne 9 Qershor?
Ishte dita qe Nalte Gjatsia e tij erdhi ne Fier dhe qindra fierake te ndershem me dhe pa Parti u mblodhen dhe thirren; nuk te duam z Kryeminister, ti po na poshteron, ti po na largon nga vendi yne, ti po na varferon çdo dite, ti na ke merzitur jeten.
Une si zakonisht ndodhem gjithmone aty ku ka njerz, aty ku ka qytetare qe jane ne hall dhe kerkojne te drejten e tyre.
Dhe keta si zakonisht me akuzojne se une i organizova, une bllokova Krye gjatsine e tij dhe kjo nuk tolerohet.
Mundet per kete te me kene thirrur, nejse: Neser ne oren 12 e 30 min aty do jem, pa merak.
Por te jeni te sigurte se nuk me trembni dot, nuk ju kam frike, here tjeter do te jem me mijra fierake te tjere perballe jush.
Ju ka filluar numurimi mbrapsht, mendojeni mire kete.

43143855 2260653540741383 3193276436177747968 n