Maskat terror në Vlorë, grabitet një karburant

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Vlorës. Një person i armatosur ka grabitur një karburant.
Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në orën 05:53 në Novoselë të Vlorës.
Karburanti ndodhej në autostradën Vlorë-Fier. Karburanti ishte në pronësi të shtetasit me iniciale F.S
Njoftimi i Policisë së Vlorës
Më datë 05.10.2018, në orën 05:53, në autostradën Vlorë-Fier pranë Novoselës, dyshohet se një person i maskuar dhe i armatosur ka shkuar në një karburant në pronësi të shtetasit F.S, dhe nën kërcënimim e armës së zjarrit ka marrë disa para dhe është larguar në drejtim të Novoselës.
Bëjmë me dije se nuk ka persona të lënduar.
Shërbimet e policisë janë organizuar dhe ndarë në grupe të posaçme dhe janë shpërndarë në terren me qëllim krehjen e zonës dhe kapjen e autorit.
Në vijim do t’ju bëjmë me dije detaje të tjera.

maskat