Nënoficeri i policisë: Prova si Artan Hoxha i dorëzoi vrasësve informatorin e drogës

Nënoficeri i policisë, Emiljano Nuhu ka reaguar ndaj gazetarit që është mbështet bandat kriminale, Artan Hoxha. Në një postim në Facebook, Nuhu shkruan se, Hoxha po përdor profsionin e gazetarit për të mbrojtur grupet kriminale. Po ashtu ai akuzon gazetarin se pasi ky i fundit shiti informatorin e tij, Landin e Mirasit, duke ia dorëzuar gripit kriminal që kultivonte kanabis në Korçë, e për pasojë ai u vra.
Reagimi i plotë i Emiljano Nuhut
Z. Artan Hoxha, une te njohe shume mir çfare ke bere! U bere i famshem si gazetar, dhe kete fame po e perdor per te mbrojtur Grupet Kriminale duke perfituar prej tyre. Do te kujtoj nje histori te vogel, (A te kujtohet sa e shite informatorin Landin e Mirasit tek grupi kriminal qe kultivonte kanabis ne rrethin e Korçes,) do te jap prova qe ti ja bleve informacionin Landit te Mirasit per 3000 euro dhe e vrave duke e shitur tek Grupi Kriminal). Mos me ngatërro me politiken unë jam oficer karriere, po tregoj nje ngjarje te vertetë, qe ti e di shume mirë si ka ndodhur por nuk e pranon dot të verteten.
Ndërkohë, për statusin e Hoxhës ka reaguar edhe ish-oficeri i Antidrogës, Dritan Zagani.

okk okk