Berisha tregon atë që po mbahet sekret: Zëri është i Agron Xhafës

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë publik sot faktin se Anglia ka sjellë në Shqipëri përgjigjen e audio-përgjimit të Agron-Geron Xhafës.
Duke folur në emisionin ‘FAKT’ në SYRI.net përballë gazetarit Çim Peka, ish-kryeministri Berisha është shprehur se zëri në audio-përgjim është i Geron Xhafës.
‘Ka 3 javë që janë me bark e diarre dhe nuk dinë ku janë.
Ka ardhur ekspertiza e zërit.
Vetë ky ministër largoi të vëllain për të mos u dënuar.
Përgjigja e audio-përgjimit, nuk më intereson.
Zëri është i Geron Xhafës. Albert Veliu kreu një detyrë në mënyrë të përsosur.
Pavarësisht për llogari të kujt, ai bëri Edmond Dantesin’, është shprehur ish-kryeministri Sali Berisha.
Ish-kryeministri Sali Berisha duke folur në studion e emisionit ‘FAKT’ në SYRI.net përballë gazetarit Çim Peka është shprehur, se nuk ka janë problem Ramazanët apo Rexhepët, por Rama dhe ndjekësit e tij.
‘Kjo dëshmi e këtij oficeri të ndërgjegjshëm të policisë, tejkalon edhe filmat më fantazistë për mafian dhe narkoshtetin. Kjo është dëshmi shumë tronditëse.
Për mua nuk ka asgjë të panjohur por e rrëfyer nga dëshmitarë, dëshmon qartë se problemi nuk është Rexhepi apo Ramazani, këtu problemi është te Rama, Veliu, Xhafaj, tek Taulant Balla, pra tek drejtuesit kryesorë të inkriminuar në shkallë ekstreme’, u shpreh ish-kryeministri Sali Berisha.