Cili është ministri i Ramës që ka lidhje me grupin kriminal “Bajri”, është fotografuar

Një ministër i Ramës ka lidhje të forta me lidhje me grupin kriminal “Bajri”. Deklarata u bë nga gazetari Basir Çollaku, i cili u shpreh se brenda pak ditëve do të publikohen foto të grupit kriminal “Bajri” me eksponentë të lartë të qeverisë socialiste.
Çollaku tha në studion e emisionit “Opinion”, se një ministër i kësaj qeverie është fotografuar me grupin kriminal në fjalë dhe pritet që fotot të dalin brenda pak ditëve.
“Unë kam pyetur goxha njerëz jo vetëm në polici që i dinë mirë këto ngjarje por edhe më së shumti në terren.
Ata thonë se në Shkodër ka shumë biznesmenë që janë larguar pas gjobvënieve të këtij grupi. Ka hsumë femra të zhdukur të cilat janë trafikuar jashtë Shqipërie.
Në atë që di unë ka lidhje politike. Kjo është dhe arsyeja që u godit pas ndërhyrjes së ndërkombëtarëve dhe jo pas deklaratës së ministrit të Brendshëm.
Policia shqiptare ka ndërhyrë pasi kanë bërë presion ndërkomëbtarët. Kishte lidhje poltikën, me maxhorancën në pushtet, me një minister”.
Ndërkohë, ditën e sotme pranë Gjykatës së Krimeve të Rënda po zhvillohet një tjetër seancë me anëtarë të klanit Bajri, të cilët janë arrestuar pak ditë më parë në Tiranë dhe në Shkodër.
Bëhet fjalë për Ismet Idrizin, të arrestuar në Shkodër, Denis Brajoviq, të arrestuar në Tiranë dhe Klaudio Hoxhalliun, të arrestuar gjithashtu në Tiranë.
Por Safet Bajri i cili u përball dje në dy gjykata do njihet sot me një masë të tretë sigurie nga Krimet e Rënda. Safet Bajri ka dy masa sigurie, një nga Apeli i Shkodrës dhe një Krimet e Rënda.