Pogba sulmon Mou

Fitoret e arritura kundër Watford në Premier League dhe kundër Young Boys në Champions League kanë qenë vetëm iluzione. Manchester United është akoma “i sëmurë” dhe shërimi duket shumë larg, po aq larg sa kryesuesit e kampionatit, Liverpool, që ka një avantazh prej tetë pikësh ndaj “Djajve të Kuq”.
Si të mos mjaftonte kjo, barazimi kundër Wolves ka rindezur polemikat mes Paul Pogba dhe Jose Mourinho. Në fakt, goli i barazimit të Wolves ka ardhur pas një topi të humbur nga francezi, i cili nuk i ka kursyer kritikat ndaj stilit të lojës që bën portugezi.
“Ishim në shtëpi dhe duhej të luanim më mirë, veçanërisht duhej të luanim në sulm, – ka thënë Pogba. – Kjo është e vetmja gjë që duhet të bëjmë kur luajmë në Old Trafford, të sulmojmë vazhdimisht. Në këtë mënyrë do të bënim më të lumtur tifozët dhe do të kishim më shumë mundësi për të fituar, siç kemi bërë vitin e kaluar kundër Tottenham, Arsenal, Chelsea e Liverpool”.
I pyetur nga gazetarët për arsyen pse skuadra nuk ka luajtur në këtë mënyrë, Pogba ka thënë: “Nuk mund të flas për këtë, nuk jam trajneri, por duhet të kemi më shumë alternativa. Tani duhet të ndërrojmë marsh, në shtëpi marrim shumë pak pikë dhe vendet e para janë shumë larg”.