U gjend në Vlorë një kufomë me kokë të prerë, policia fshehu ngjarjen, denoncimi…

“Dje në Llakatund të Vlorës u gjet një person me kokë të prerë dhe s’ka asnjë njoftim, u fsheh ngjarja”. Deklarata u bë nga kryetarja e LSI-së Mokina Kryemadhi në studion e emisionit “Open” në Top Channel, teksa fliste për lidhjet e politikës me krimin. Krimi po bën ligjin dhe faktet janë të rënda.
Kryetarja e lëvizjes socialiste për Integrim, Monika kryemadhi, tha se gjendja në Shqipëri është shumë e rëndë.
E ftuar në ‘Open’, kryemadhi tha se sot në administratë janë të punësuar dashnoret e kriminelëve.
Më mirë të punësoj një të ri që vjen nga bankat e shkollës, se sa të punësoj dashnoren e një krimineli. Ato ke në krye të prokurimeve publike. Kush ëhstë drejtoreshë e prokurimeve publike në kryeministri. Kujt ju kap Touota Yaris me 5 milionë euro. Përgjimet nxjerrin që makina i përket taulant Ballës. Ty (Pezës) të nxori jashtë taulant Balla. A të tha Rama që doli falso përgjimi i vëllait të Fatmir Xhafës, ku e ke.