Ballina Aktualitet Lista e Ramës me emrat e artistëve dhe gazetarëve për propagandë qeveritare

Lista e Ramës me emrat e artistëve dhe gazetarëve për propagandë qeveritare

Zbulohen emrat e të zgjedhurve të Ramës në media për fluturimin e radhës me kompaninë e fluturimeve Air Albania, që po kryen testet e para këto ditë. Kemi të bëjmë me strategjinë e re të Ramës për të aktiviziyar të gjitha figurat publike në shërbim të propagandës së qeverisë. Po synohen figiurat publike në mënyrë që fotot e tyre në udhëtiemt e Ramës të mund të eklipsojnë sado pak realitetin dramatic në të cilin gjendet shqiptarët. Kemi të bëjmë me përpjekje të sforcuara të regjimit që duket se kërkon ti shpëtojë fundit tragjik përmes trukeve të tilla të propagandës.
Pas provave me studentët e eskelencës, apo pensionistët, radha për pak përkëdhelje me avionat e linjës më të fundit të fluturimeve është për gazetarë dhe njerëz të medias, po pse jo dhe artistë të afërt me qeverinë si Gaz Paja apo Ermal Mamaqi.
Faxweb.al zbardh më poshtë listën e plotë të personave që do të jenë pjesë e këtij udhëtimi, ku nuk mungon as Blendi Fervziu, Bleona Qerreti, Ermal Mamaqi, apo njerëz të tjerë të ekranit. “RD”

Lista e plotë:
Blendi Fevziu
Rudina Xhunga
Ermal Mamaqi
Mira Kazhani
Skender Minzhozi
Flogert Muca
Anri Bala
Fred Peza
Anila Basha
Arban Hasani
Sokol Balla
Thimi Samarxhi
Elja Zotka
Lutfi Dervishi
Edi Frangaj
Muhamed Veliu
Esiona Konomi
Shpetim Nazarko
Dafina Cuca
Lorenc Vangjeli
Iva Tico
Qamil Xhani
Sonil Frasheri
Nertila Maho
Bledar Zaganjori
Mentor Kikia
Alket Braho
Enio Civici
Ed Manushi
Ola Xama
Monda Lajthia
Oljana Maloku
Esmeralda Cenollari
Dorina Azo
Elizabeta Dosku
Kristi Gongo
Erjola Lata
Geljano Fataj
Rezarta Delisula
Darina Tanushi
Almarin Gegvataj
Albiona Sulo
Denada Shkodrani
Gaz Paja
Albana Osmani
Bleona Qerreti
Roza Lati
Irida Lubani
Aleksander Furrxhi
Ani Ruci
Mirela Milori
Flor Binaj
Luana Vjollca
Anjeza Maja
Driçim Caka
Andi Qosja
Keti Banushi
Spartak Koka
Jul Kasapi
Brunilda Cami
Manjoha Hasa
Jonida Tashi
Erjon Skendaj
Bledi Lumani
Nertila Dosti
Ornela Joti
Xhirjeta Balla
Luela Myftari
Anila Jole
Endrit Aga

Exit mobile version