Ronaldo merr të kuq dhe largohet mes lotëve (Foto)

Cristiano Ronaldo e ka mbyllur pas vetëm 30 minutash ndeshjen e parë në Champions League me fanellën e Juventus.
Golashënuesi më i mirë në historinë e kësaj veprimtarie është ndëshkuar me karton të kuq në “Mestalla” kundër Valencia.
Portugezi u ndëshkua maksimalisht nga gjyqtari gjerman Felix Brych, për një ndërhyrje të diskutueshme ndaj Jeison Murillo në zonën e Valencia.
Ky ishte kartoni i kuq për “CR7” në 154 ndeshje në Champions, i 11-i në karrierë. Ai u largua nga fusha mes lotëve, duke e lënë Juventus me dhjetë futbollistë për 60 minuta.

416789 TS 19 09 18 5921060720

42160671 517762155406522 5241478019595370496 n