Ballina Aktualitet Banori denoncon skandalin: Ja si na grabiti Mimi Kodheli 45 mijë m2...

Banori denoncon skandalin: Ja si na grabiti Mimi Kodheli 45 mijë m2 në Jalë

Ministria e Mbrojtjes është përfshirë në një megaskandal me pronat e banorëve të Jalës në vitin 2016. Bëhet fjalë mbivendosje në hipotekë të një sipërfaqje prej 45 mijë metra katror duke përfshirë edhe pronat e banorëve të zonës.
Përfaqësues të familjes Bala, të prekur nga ky abuzim, i kanë shkruar ish-Kryeministrit Berisha. Në mesazhin e tyre ata kanë sqaruar se, prona ndodhet pranë shtëpisë së pushimit ushtarak në Jalë dhe u është përvetësuar nga ky vendim i Ministrisë së Mbrojtjes, e drejtuar në atë kohë nga Mimi Kodheli.
Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha
Ja si vodhi ndrikull Trafiku 45000 m2 në Jalë!
Lexoni mesazhin e pronarit dixhital! sb
Mirembrema i nderuari Zoti Sali Berisha!Ju urojme shendet te plote familjarisht!Na falni per shqetesimin ne kete ore te vone!Jemi familja Bala nga Jali,miqte tuaj.Na shqeteson nje problem shume serioz me skandalet qe ben kjo qeveri.Ne kemi pronen prane Shtepise se pushimit ushtarak ne Jal,ne 2016 Ministria e Mbrojtjes ka bere mbivendosje ne hipoteke,me 45 mije metra,duke na perfshite dhe pronen tone.Kerkojme dhe ndihmen tuaj,ne do vazhdojme dhe ligjerisht.Perzemersisht familja Bala!

Exit mobile version