Berisha mesazh urimi për nxënësit dhe mësuesit

Ish-Kryeministri Berisha ka uruar nxënësit dhe mësuesit e të gjithë Shqipërisë me rastin e vitit të ri shkollor që nisi sot.
Në një mesazh të ngrohtë të publikuar në rrjetet sociale, Berisha ka vecuar sidomos fëmijët që ulën për herë të parë në bankat e shkollës.
Mesazhi i plotë i urimit i ish-Kryeministrit Berisha
Nje urim per vitin e ri shkollor!
Sot ne diten e pare te shkolles, urimet me te perzemerta per qindra mijra vajza, djem, mesuese dhe mesues qe nisin garen e dijes kete vit shkollor! Nje urim shume i veçante per voglushet qe ulen per here te pare ne bankat e shkolles!
Shendet, mbaresi, suksese ne mesime per te gjithe ata dhe familjet e tyre!! sb

berisha ne zyre