Shefi i rendit kapet me dy ton hashash në Greqi!

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar një skandal në radhët e Policisë së Shtetit. Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se, para 10 ditësh ish-shefi i rendit në Delvinë, Vangjel Xhavara i trasferuar në Laç, u arrestua nga policia greke për 2 ton hashash në pikën doganore Kakavijë, por më pas ai është liruyar dhe është dërguar me punë në Laç nga Xhafa.
Postimi i plotë i Berishës në Facebook
Narkoshefi i rendit ne Delvine, Vangjel Xhavarra kapet me dy ton hashash!
Ndeshkimi: Transferohet ne Laç sepse punonte per Xhafen!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Pershendetje doktorr! Para 10 ditesh ish-shefi i rendit ne Delvine, Vangjel Xhavara i trasferuar ne Laç, u arrestua nga policia greke per 2 ton ashash ne piken doganore Kakavije. Drogen e kishte, thuhet te vete ministrit. Ky person ishte aktivist i rilindjes dhe qellimisht eshte trasferuar ne Laç. Dhe policia dhe medja ska trsmetuar gje fare…
Respekte…”

xhafa