Basha: Korrupsioni i qeverisë po na varfëron çdo ditë, 229 milionë euro kanë shkuar për luks qeveritar

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka denoncuar me video, korrupsionin e tejskajshëm të qeverisë “Rama”dhe shpenzimet marramendëse për luks përballë varfërisë. Në videon e mëposhtme, publikuar në Fb, Basha jep disa fakte domethënëse dhe një mesazh: “Korrupsioni i qeverisë “Rama” po na varfëron çdo ditë. 1 në 3 tendera është dhënë pa garë. 229 milionë euro kanë shkuar për luks qeveritar. Sa më gjatë kjo qeveri, aq më shumë korrupsion, aq më i varfër populli”, theksohet në përfundim.

Shqiptarët varfërohen çdo ditë nga korrupsioni i qeverisë Rama:

Gepostet von Lulzim Basha am Donnerstag, 13. September 2018