Nga dekoderat tek Teatri, kjo është trajektorja e banditizmit qeveritar

Kryetari i grupit pralamentar të LSI, Petrit Vasili ka lëshuar akuza të ashpra ndaj qeverisë dhe kreut të saj për problemin e transmetimeve televizive dhe dekoderave. “Dekoderat ishin thjesht turpi i pamase i paaftesise dhe hajdutllekut”, shkruan Vasili në rrjetet sociale”. Ndërkohë që në reagimin e tij ai shton edhe historinë e ligjit të teatrit kur thotë se “paaftesia dhe kusaria bashkiako qeveritare prodhuan turpin e radhës ligjin special apo turpin special qe u shpartallua nga BE”.
Postimi i plotë i Vasilit në Facebook
Nga dekoderat tek teatri, kjo eshte trajektorja e banditizmit qeveritar.
Qeveri me mizerabel per shkak te paaftesise nuk eshte pare.
Dekoderat ishin thjesht turpi i pamase i paaftesise dhe hajdutllekut.
E filluan turpin,s’jua mbajti dhe u kthyen mbrapsht.Keta vazhdojne t’i japin ne menyre te çfrenuar para’ koncesionareve te rruga e Kombit, ndersa pensionisteve te varfer u rjepin leket e fundit per dekodera kur mund tua jepnin te gjitheve pa leke.
Po teatri?
Paaftesia dhe kusaria bashkiako qeveritare prodhuan turpin e radhes ligjin special apo turpin special qe u shpartallua nga BE.
Keta qe per 40 dite do te valevisnin votat e turpit ne parlament dhe do rrezonin dekretin e presidentit tani po na thone qe jane gati ta ndryshojne ligjin.
Po 40 ditet ku mbeten? Po votat, qe do te valeviteshin ku jane? Apo mund te gjenden ne Sharre edhe 40 ditet e turpit,edhe votat si letra higjenike edhe ca gjera te tjera mund te gjenden atje…
Nga dekoderat tek teatri kjo eshte trajektorja e banditizmit te qeverise.