Ballina Aktualitet Berisha takohet me Veselin dhe Limajn: Integriteti territorial i Kosovës nuk duhet...

Berisha takohet me Veselin dhe Limajn: Integriteti territorial i Kosovës nuk duhet të jetë ë asnjë lloj rrethane çështje diskutimi

Ish-Kryeministri Berisha priti në një takim kreun e Kuvendit të Kosovës, Kadri Vesili dhe zv/kryeministrin Fatmir Limaj.
Shkëmbyem mendime të hapura për të gjithë zhvillimet ne Ksoovës, tha ish-Kryeministri Berisha pas takimit.
Marrëveshja midis Kosovës dhe Serbisë është i një rëndesie të madhe jo vetëm për këto dy vende por për rajonin në tërsi, tha ai.
Integriteti territorial i Ksovës nuk duhet të jëtë në asnjë lloj rrethane çeshtje diskutimi, tha Berisha pas takimit me politikanët e Kosovës.
Kjo është një tejetër vizitë e rëndësishme në zyrën e Berishës pas takimit të pak ditëve më parë me Kreun Vetëvendosjes Albin Kurti.
Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli po qëndron në Shqipëri. Gjatë ditës do të ketë takime të ndryshme.
Me të janë edhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ministri Dardan Gashi, shefi i kabinetit të tij, Blerand Stavileci, dhe i ngarkuari me punë në ambasadën e Kosovës në Shqipëri, Sylë Ukshini.

Exit mobile version