Video/ Lal plehu dhe gjirizet e tij!

Periferia e Tiranës qelbet nga ujërat e zeza dhe plehrat, ndërsa Veliaj bën fushatë në qendër të kryeqytetit. Një kanal ujërash të zeza ka mbetur i hapur në zonën e Don Boskos në Tiranë, pas punimeve që firmat e kontraktuara nga Bashkia kanë nisur për rregullimin e rrugës. Qytetarët e shqetësuar nga pamja, era e rëndë dhe rreziku që ai mbart në vetvete në të gjitha pikëpamjet, ia kanë përcjellë shqetësimin ish-Kryeministri Sali Berisha për të sensibilizuar kryebashkiakun Erion Veliaj, të fokusuar vetëm tek propaganda me ngjyra dhe lule.
“Lal Plehu dhe gjirizet e tij! Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital”, është shprehur me indinjatë Berisha, ndaj pamjeve që s’kanë nevojë për koment.
Qytetari: “Doktor te pershendes ja live çpo ndodh ne donbosko sikur po ndryshojn tumbinat po ato po len dhe ja rrin kanali i ujrave te zeza hapur deri neser”.

Lal Plehu dhe gjirizet e tij!Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb“Doktor te pershendes ja live çpo ndodh ne donbosko sikur po ndryshojn tumbinat po ato po len dhe jarrin kanali i ujrave te zeza hapur deri neser”

Gepostet von Sali Berisha am Dienstag, 11. September 2018