Reagimi i Berishës/ Shkodra ka memorje! I arrestuan miqtë për t’i liruar duke u kërkuar falje

Pas aksionit policor që u finalizua me arrestimin e 4 personave në Shkodër, të cilët dyshohen si pjesë e një bande kriminale, vjen reagimi nga ish-kryeministri Sali Berisha.
Ky i fundit përmes një statusi në ‘Facebook’, theksoi se Shkodra ka memorie dhe nuk mashtrohet. Po ashtu ai theksoi se qeveria arrestoi miqtë e saj për t’i liruar më pas.
Reagimi i ish-Kryeministrit Berisha:
Shkodra ka memorje, nuk mashtrohet! Për arrestimet që u bënë dje pas takimit të opozitës, Shkodra thotë:
I arrestuan miqtë e tyre për t’i liruar dhe kërkuar ndjesë siç i kanë arrestuar dhe liruar dhe kërkuar ndjesë para 6 muajve, para 9 muajve, para 12 muajve!

renea