Lëngu çudibërës i qepës së kuqe

Lëngu i qepës së kuqe është një ilaç i mirë për flokët tuaj dhe për shumë të famshëm ajo është një nga përbërësit më të mirë kur është fjala për përmirësimin e shëndetit flokëve.
Sipas studimeve të fundit qepa e kuqe parandalon humbjen e flokëve në 87% të rasteve. Flokët tuaj do të pësojnë ndryshime pozitive brenda një muaji.
Dermatologët kanë konfirmuar se ajo nuk shkakton efekte anësore.
Qepët e kuqe kanë në përbërje squfur, i cili është i rëndësishëm për prodhimin e kolagjenit. Kolagjeni është thelbësor për rritjen e flokëve.
Lëngu i qepës se kuqe përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës. Ai redukton inflamacionin e lëkurës.
Rezultatet do të jenë të dukshme brenda 1 muaji.
Si ta përgatisim
Qëroni 2-4 qepë. Shtrydhni lëngun e tyre dhe shtoni një lugë gjelle mjaltë.
Aplikojeni masën e përgatitur në skalp dhe lëreni atë për 15-30 minuta.
Përsëriteni trajtimin 2-3 herë në muaj.