Falimenton biznesi që Rama e inauguroi me bujë, 600 punonjës flaken në rrugë

Para një viti e gjysëm u inaugurua me bujë nga Rama, por biznesi i firmës ‘EuroAsia’ ka mbyllur dyert duke hedhur në rrugë 600 punonjës.
Bëhet fjalë për një biznes të cilin para 18 muajve e inauguroi me të madhe vetë kryeministri Edi Rama. Por sot pas 18 muajve biznesi ka vendosur të mbyllet, për shkak se ka falimentuar.
Denoncimi ka ardhur nga punonjësit e firmës ‘EuroAsia’, që kanë dërguar në adresën e ish-kryeministrit Sali Berisha videon. Në mesazhin dërguar Berishës, punëtori shkruan se, “gjatë inagurimit të biznesit piktori mendjlehtë tha, punë ka por mungojnë specialistët plot 600 punonjës flaken në rrugë, e dëshmon dhe kjo video”.
Postimi i ish-kryeministrit Berisha në Facebook
Një mirëmengjes për piktorin dështak nga kompania ‘EuroAsia’ që inauguroi para 18 muajve!
Lexoni mesazhin dhe shikoni videon se si po mbledh rraqet pas falimentimit dhe hodhi në rrugë 600 punëtorë!
“Pershendetje dr Ja dhe braktisja e firmes EuroAsia. Gjate inagurimit te te ciles piktori mendjlehte tha, pune ka por mungojne specialistet plot 600 punonjes flaken ne rruge e deshmon dhe kjo video”.

Nje miremengjes per piktorin deshtak nga kompania EuroAsia qe inauguroi para 18 muajve!Lexoni mesazhin dhe shikoni videon se si po mbledh rraqet pas falimentimit dhe hodhi ne rruge 600 punetore! sb“Pershendetje dr Ja dhe braktisja e firmes EuroAsia.gjate inagurimit te te ciles piktori mendjlehte tha pune ka por mungojne specialistet plot 600 punonjes flaken ne rruge e deshmon dhe kjo video.”

Gepostet von Sali Berisha am Dienstag, 14. August 2018