Gazetari Hoxha u pagua 40 mijë euro për intervistën, krimet e Bajrit, përdhunoi dy minorene

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një oficeri policie dhe një qytetari nga Shkodra, të cilët shkruajnë për krimet e shëmtuara të Safet Bajrit, njeriut më të kërkuar në Belgjikë. Oficeri i policisë tregon për vrasjet, përdhunimet, grabitjet, plaçkitjet dhe trafiqet e kryera nga Bajri.
Postimi i Berishës në Facebook
Krimet e shëmtuara të Safet Bajrit, njeriut më të kërkuar në Belgjikë, vrasjet, përdhunimet, grabitjet, plaçkitjet, trafiqet e tij si dhe vërtetojnë se ai gjatë zgjedhjeve të vitit 2013 mbështeti me bandë të armatosur Partinë Socialiste dhe Edi Ramën! sb
“Mirmama zoti Berisha, un qe po te shkuaj jam punonjes policie ne drejtorin e qarkut Shkoder. Marr shkas te te shkruaj per te ven ne dijeni opinionin publik,ku para 2 ditesh u transmetua ne televizione krimineli Safet Bajri ku bente rolin e nje viktime.
Po te tregoj fillimin e kesaj genjeshtre te madhe qe e realizoj deputeti Luan Harusha me porosi nga siper dhe kundrejt nje prej 40 mije euro me gazetarin Artan Hoxha i cili me pa pergjeshmeri dhe pa ndershmeri e viktimizoi killerin vrases, perdhunuesin e te mitarave, trafikantin e lendeve narkotike, gjobvenesin ku ka zoptuar toka me dhune dhe me presione ne plazhin e Velipojes dhe me pas ju a ka leshuar te tjerve per ti manaxhuar.
Nga fillimi intervistes dhe gjer ne fund ishte komplet genjeshter, gazetari Artan Hoxha i njohur tashme si njeriu qe nxori ne prite dishmitarin qe i tregoj arat me kanabis te drejtorit te policise se Korçes, me pa turpsine me te madhe e quajti njeri viktime.

E beri person pa shtepi dhe pa prona pa automjete, un po te dergoj nje foto te bencit te
blinduar te shtetasit Safet Bajti te cilin e ka blere para 3 muajve, gazetari invistigativ gjoja Artan Hoxha mundet ta verifikoje kujt i perket ky benc i blinduar dhe full 100% xhama te zinj, i cili leviz gjith diten ne rruget e qytetit Shkoder ta dijn gazetari Artan Hoxha se ne vitin 2002 shtetasi Safet Bajri ne bashkepunim me shtetasin Behar Bajrin kan pordhunuar me dhune 2 vajza te mitura njera ne moshen 12 dhe tjetra 13 vjece, duke i marrur ne momentin sa kan dalur nga shkolla duke i transportuar ne livade dhe me pas i kan mbajtur 1 jave neper hotele te mbyllura, ku esht dashtur nderhyja me shuma te medha parash per ti dorzur tek prinderit keto vajza.
Fisi i bajreve lozin rol kryesor ne partin Socialiste ne qarkun e Shkodres jane krahu i djath i deputetit Luan Harusha. Jane te pa prekshem te vjen neveri kur shef qe gazetar qe behen pale me kirmet e poshtersit e kriminelave dhe shiten tek ata per para .te falenderoj doktor Berisha”.
“Z.Berisha palo gazetaruci Artan Hoxha beri nje interviste me Safet Bajrin ku ky i fundit deklaroi se ne 2013 ishte ne krah te z.Bardh Spahija…genjeshtra me e madhe ne nje interviste te genjeshtert…ne 2013 kam qene numerues e ne cdo moment krah z.Spahija e nga ana tjeter Safet Bajri me banden e tij ne mbeshtetje te partise socialiste dhe Edi Rames ne cdo moment te armarosur duke hapur panik e terror ne cdo qender votimi e ne cdo qender numerimi ne Shkoder…informacioni eshte lehtesisht i verifikueshem”.

makina