Babai i aktores së Hollivudit i shkruan Berishës: Veliaj po na vjedh tokat dhe na pret ujin!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e babait të aktores së njohur të Hollivudit, Masiela Lusha, përmes të cilit denoncon kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj, lidhur me vjedhjen e tokave dhe ndërprerjen e ujit nga burimi i Shën Mërisë.
Në mesazh pasqyrohen edhe shqetësime të tjera që lidhen me represionin e pushtetit të majtë në Shqipëri ndaj eksponentëve të djathtë që arrin deri në ndërprerjen e ndihmës ekonomike.
Ja postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha
Babai i artistes se famshme te Hollivudit, Masiela Lusha denoncon Lal Plehun!
Ai denoncon Lal Plehun se po i pret uijn Shengjergjit dhe se
-vjedh tokat
– denoncon mbjelljen e droges
– pagesen e rrogave per militantet socialiste pa shkuar kurre ne pune etj, etj…
Lexoni mesazhin e tij. sb
“I nderuar z.Berisha, quhem Xhevdet Lusha, jam nga Shengjergji. Sot na njoftuan qe z.Velija do na prese ujtin dhe ne Shenmeri ku jetoj. Per tre vjet shikoj se se ky shtet qe kemmi eshte i kalbur, te merka ujin, te merka token, te merka shtepine. S’te jep ndihmm ekonomike po te jesh i djathte, po keshtu ste jep as pension mbasi kam punuar 15 vjet nen toke ne miniere. Pra po te qenke i djatht as pune s’te jep. Cfare kerkojne une s’e kuptoj, mos duan qe te kthehemi si para ‘90 tes se me ç’shoh, keta hipokrite me ne krye Edi zhgarravinen Gramoz analfabetin dhe Fatmir kriminelin duan te me poshtrpjne, jo se une dhe familja ime jemi pergezuar nga Bill Klinton shih Masiela Lushen, vajzen time dhe sa e ka ndihmuar ajo Shqiperine. Po me çfare shoh kush punon per Shqiperine e pesoka keq. Ju garantoj se çfare shkruaj m’i sheh syri se si u mboll droga, se si jepen rroga simpatizaneve te PS pa shkuar ne pune, se si vidhet ky vend nga socialistet, shyqyr qe per 25vjet kam qene larg se do te besha noj gabim dhe do hakmerja kuner padrejtesise”.

mARSELA