Çmimet e larta dhe shërbimi i keq për turistët zbrazin plazhet

Gazetarja nga Shqipëria, Eglantina Nikollaj, që ndodhet në Vlorë për pushime, shkruan se nuk e ka parë kurrë qytetin kaq bosh, në këtë periudhë.
“Keshtu eshte kur e keni mendjen vetem si e si t’ja fusni turistit. Ai vjen te shpenzoje dy leke qe mezi i ka kursyer 12 muaj, por ti ia jep nje dhome sa nje qeli burgu per 70 euro e kusur, nje kokerr veze 5- 8 mije leke dhe nje peshk te qelbur rezervati 10 mije leke, por dhe 12 apo 15 mije.
Jemi ne kulmin e sezonit dhe Vlora ka kapitulluar.
Pa piken e ndonje organizimi asgjekundi.
Kurre se kam pare kaq bosh!
Shezlonget jo nje e dy, por ne seri bosh.
Njerezit kane reflektuar se s’jane idiote. Shkojne ne Mal te Zi, Turqi etj.
Aty ku e dine se vertete e shpenzojne lekun, por mbushin dhe barkun pa hesap se paku.
Se deti te shton dhe oreksin jo per gje”, shkruan ajo.