Kevin De Bruynes: Ku gaboi Brazili

Brazili nuk ka ditur si të përmbajë angazhimin e madh dhe kundërsulmin e Belgjikës në pjesën e parë të fitores prej 2-1 sipas Kevin De Bruynes.
Belgjika avansoi në pjesën e parë me rezultat 2-0 valë një autogoli të Fernandinhos dhe një goditje të sakt nga De Bruyne.
Të dy golat erdhën nga kundërsulme të mençura dhe vet De Bruyne thotë se pamundësia e Brazilit për t’u adaptuar me taktikat e Belgjikës i kushtoi Selecaos.
“Mendoj se ne kemi zhvendosur gjërat mirë taktikisht”.
“Romelu Lukaku dhe Eden Hazard ndryshuan pozitën dhe tentuan të krijojnë më shumë raste me Marcelon në krah”.
“Mendoj në pjesën e parë ne kemi luajtur mirë, gjeneruam shumë mundëdsi dhe ata nuk kanë ditur çka të bëjnë’.
“Në pjesën e dytë ata ndryshuan taktikisht dhe ishi nmë të mirë, por ne po ashtu kemi arritur të krijojmë raste”, u shpreh De Bruyne.
Ai beson se Franca është ekip i jashtëzakonshëm, por shtoi se në fazën gjysmëfinale nuk ka kundërshtar të lehtë.