Paloka: Pse Balla anuloi konferencën për shtyp për milionat e Tojotës

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar ndaj sekretarit të përgjithshëm të PS, Taulant Balla për anulimin e konferencës për sghtyp që vetë Balla kishte paralajmëruar.
“Ai , qe shefi i tij e perdor si leter higjenike, per te fshire gjithe pislliqet qe i plasin Rames nga cdo kavitet i tij, sot qe eshte i akuzuar direkt, in persona, heshti. Heshti te enjten. Heshti dje. U fsheh dhe sot pasi foli kryetari i opozites. Gazetaret kane qe dje qe e kerkojne. E kerkuan edhe sot. Ju premtoi se do te dilte me deklarate nga PS pasi foli kryetari i opozites, caktoi dhe oren, por e anulloi dhe ne fund leshoi vetem gazra ne faqen e fb. Asnje fjale per akuzen qe i behet. Sic duket , sic ndodh rendom ne raste te tilla, avokatet e kane keshilluar te heshte, sepse mund te rendoje poziten ku e kane kapur”, shprehet Paloka.
Kryetari i PD, Basha gjatë një conference për shtyp ditëne sotme ka sqaruar se roli i Taulant Ballës në Tojoton e kapur me miliona euro ka qenë ai i garantit të këtyre parave të drogës. Basha tha se reagimi i policisë ka ardhur pasi ka qenë nën presionin e fortë të një prej vendeve partnere.
“Policia shqiptare, theksoi kryetari i opozitës, ka qënë nën presionin e partnerëve për të vepruar. Kemi një ish-Ministër të Brendshëm që është akuzuar; një tjetër që përpiqet të justifikojë nga mëngjesi në darkë vëllanë e tij trafikant dhe tani kemi Sekretarin e Përgjithshëm të PS, kryetarin e Grupit të PS që përpiqet të pastrojë paratë e drogës.
1 milionë e 500 mijëe ka qënë pakti dhe marrëveshja është garantuar nga Taulant Balla. Ky ka hyrë garant, këtë mund t’ju them sot dhe do ta verifikojnë faktet dhe koha”, tha Basha.

auto 36176373 617640321932713 2920028898819309568 n1529928332