Murrizi: Sikur Edi Rama të punonte për Shqipërinë në BE sa punoi për të punësuar Majlinda Bregun…

Deputeti Myslym Murrizi ka reaguar pas deklaratave të ish-ministres së PD, Majlinda Bregu, e cila sulmoi kreun e kësaj partie Lulzim Basha. Murrizi shprehet se “Ahh sikur Rama të kishte lobuar për Shqipërinë sa loboi, punoi dhe harxhoi kohë për të ‘punësuar’ Majlindën, Shqipërisë jo vetëm do ti ishin hapaur negociatat, por so0t mund të ishin anëtarë të BE dhe mund të kishin Presidencën e radhës”, shkruan deputeti i Lushnjes në një shënim në profilin e tij në Facebook.
Statusi i Murrizit në Facebook
Te vazhdosh te besh opoziten e opozites me kaq shume zell , do te thote qe “ borxhi” eshte shume i madh.
Nje “borxh” i akumuluar heret ose me interesa shume te larta.
Te kesh qene 6 vjet ministre e PD pa asnje kontribut ne PD nga viti i krijimit te saj ( 1990-2007), dhe te luftosh prej 5 vitesh vetem PD (2013-2018), do te thote se ja ke shitur shpirtin “ DREQIT”
Te mburresh se prej 5 vitesh ne opozite te PD , ke “ sakrifikuar” shume se ke bere njehere SHERR me Aldon , me duket sa per te qeshur aq dhe per te Q…are.
Ne fakt PD per te qare ne vitin 2013 e late ju “LIDERA” hamullore qe pasi moret pushtet nga sakrifica e DEMOKRATEVE , harruat DEMOKRATET dhe i sherbyet vetes.
Nga 2013-2017 nuk folet nje fjale per drogen, per krimin per korrupsionin per tenderat per konçensionet per kete qeveri qe perzuri nga ky vend 400 mij SHQIPTARE.
Nuk folet per tahirin per balilin per habilin per kohilin por nuk late gje pa thene per PD dhe demokratet.

Ndoshta ashtu ishte “LOJA”, qe sot te ishit ketu ku jeni.
Negociatat nuk i pengon as Basha e as DEMOKRATET, por vella “pasha” dhe kleptokratet.
PD eshte krijuar ne dhjetor te vitit 90 me thirrjen e duam Shqiperine si gjith EUROPA, dhe nga protesta kunder baballareve te ministrave te sotem, qe mbollen diktaturen mbi shpinen e Shqiptareve. Te fajesosh PD per qeverisjen e PS kaq bajate besoj qe do ta kishte te sikleteshme edhe vete partia meme e rilindjes se soteme, madje kaq “eger” nuk ka folur as shefja juaj Romana!!!
EHHH sa bela e madhe eshte kur te ka ngecur “GREPI” thelle.
Kur te mbushet mendja qe duhet te jesh gjith kohen ne karrike, nuk shikon me se ke lufton e kujt i bie, mjafton ti sherbesh atyre qe te mbajne ne karrike.
Po se mos je e vetmja apo e para????
Qe te hapen shpejt dhe pa kushte negociatat, i bej thirrje qeverise ti ngreje rrogat te
“ punesuareve” te fundit dhe te punesoj edhe disa “LIDERA” te tjere qe te kemi sa me shume opozitare te OPOZITES.
Bile nga neser po mendoj qe jo vetem te “ zihem” me Aldon, por mund te “ plagos” edhe Pollon qe te siguroj nje “ vend pune” ne NATO.
AHHH sikur te shpenzohej gjithe kjo “ energji” per te punuar dhe lobuar per Shqiperine, sa mire do te ishte.
Po 125 deputetet HOLANDEZ nuk “ varen” nga ju Majlinda???