Ballina Aktualitet Denoncimi i Berishës: 120 kg farë kanabis kanë hyrë nga Rinasi, Rama...

Denoncimi i Berishës: 120 kg farë kanabis kanë hyrë nga Rinasi, Rama dhe Xhafa fshehin superskandalin

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar sot futjen e 128 kilogramë farë kanabisi nga aeroporti i Rinasit. Berisha ka denocnuar skandalin pas një mesazhi të marrë nga një qytetar.
“Rama i drogës dhe Geroni i tij fshehin superskandalin!
Më dt 18 maj kontrolli në Rinas zbulon 120 kg farë kanabisi në thasë.
Me urdhër direkt të Ramës fshihet ky krim, ndërkohë thasët me farën e drogës janë zhdukur! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital!, shkruan ish-Kryeministri Berisha.
“Pershendetie Z.Berisha jam S D ish oficer policie, po ju dergoj nje informacion te sigurte Punonjesit e policise ne Komisariatin e Policise Rinas me date 20 Maj 2018 gjate kotrollit te disa pakove te ardhura ne linjen Holland -France -Shqepdri jane kostatuar tre thase me fara kanabisi 120 kg.
Punonjesit e policise te lartepemedur i kan hapur thaset situata eshte bere alarmate se pse i keni hapur thaset.Ne Rinas ka mberritur Drejtoresha e Kufirit njekohesishtr dhe zv drejtore e pergjitheshme e policise e cila me urdher direkt te Kryeministrit ju ka bete presjon punonjesve te policise se pse i keni hapur thaset.
Kjo situate eshte mbajtur sekret nuk eshte dhene as ne media.Thaset me fare ju kan thene policve qe eshte kerp dhe gjoja kan ardhur pet nje kompani amerikane.Ndersa punonjesve te pilicis jan kercenur nqse flasin policet dhe sot jan te stresuar kurse thast me fare jane zhdukur pa nam dhe nishan.
Z Berisha informacioni eshte i sigurte une te dergova emrat punonjesve te policise por te lutem duhet te ngelen anonim.Kjo ngarkese ka mbrritur ne Rinas me date 18 maj dhe eshte konstatuar me date 20 maj”, shkruan qytetari.

Exit mobile version