Ballina Sport Maradona shtrohet me urgjencë në spital

Maradona shtrohet me urgjencë në spital

Legjenda e kombëtares argjentinase, Diego Armando Maradona është shtruar me urgjencë pasditen e sotme në spital, prej dhimbjeve të mëdha në gjunjë.
Maradona është shtruar në spitalin e qytetit kolumbian Kali, dhe po bën disa teste për gjurin e tij të majtë, para se edhe të fillojë punën si analist për Botërorin e Rusisë.
Maratona thuhet të jetë duke u trajtuar nga i njëjti doktor që i operoi gjurin 17 vite më parë, German Ochoa. “Ne po bëjmë vlerësime dhe imazhe të nevojshme diagnostikuese, rezonancë dhe analiza laboratorike”, ka thënë doktor Ochoa për gjendjen e Maradonës.
57-vjeçari raportohet se ka muaj që ndjen dhimbje në gjunjë.
Mediat lokale raportojnë se Maradona mund të mbahet në spital për gjashtë deri tetë ditë derisa testet të kryhen.

Exit mobile version