Protesta e opozitës pa afat, trembet Rama, Xhafa do kalojë policinë në gadishmëri

Protesta e opozitës do të jetë pa afat. Policia është njofttuar për protestën e së shtunës dhe ka nisur menjëherë marrjen e masave. Rama më i trembur se kurrë ka urdhëruar Xhafën që të vendosë policinë në gadishmëri. Sipas burimeve policore nga e premtja policia do të kalojë në gtishmëri duke mbrojtur edhe sarajet e Ramës në Surrel.
Nëpërmjet një video të shkutër, kryetari i PD, Lulzim Basha ka ftuar sërish qytetarët shqiptarë që t’i bashkohen protestës së thirrur të shtunën në orën 11:00, para Kryeministrisë. ‘Një protestë për t’i thënë po Europës dhe jo qeverisë së drogës’, thotë Basha.

mafia rama